🏆KATEGORIA PARË /JAVA 17
➡️VELEÇIKU 1 – 2 PARTIZANI B
⚽Shënues. Bega (pen) 33’/ Berdufi 60′, Zani 73′

📝Formacioni: Teqja, Kodra, Lala, Osmanllari, Balla, Mëllugja, Veriu, Llanaj, Berdufi, Zani, Kardozo
U aktivizuan. Gjeci, Ndreaj, Marinaj
Trainer. Dritan Mehmeti

🗣️Partizani B rregjistron një fitore në shifrat 2 – 1 në trasfertë. Në përballjen e luajtur sot, të kuqtë sigurojnë 3 pikë të rëndësishme përballë Veleçikut në Shkodër. Të besuarit e trainerit Dritan Mehmeti kanë përmbysur avantazhin e vendasve në 45 minutat e dyta falë golave të Bërdufit dhe Zanit duke u ngjitur tashmë në kuotën e 14 pikëve. Të dielën Partizani B do të presë Vorën, përballje e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë së Parë.
#PërjetMeTyPartizan🔴