MIQËSORE
FK PARTIZANI 2 – 1 FK DINAMO
Shënues: Kardoso 11′, Solomon 79’/ Diogo (11m) 82′

Eshtë mbyllur me fitoren e të kuqve testi miqësor me ekipin e Dinamos. Takimi i cili u luajt sot pasdite në stadiumin “Nexhip Trungu” të Cërrikut, ka përfunduar në shifrat 2 – 1. Golat për të besuarit e Ilir Dajës u realizuan nga Kardoso 11′, dhe Solomon 79′

Formacioni: A.Hoxha (kap), Idrizaj, Kodra, Dajçi, Hakaj, Ferati, Broja, Melo, Llanaj, Mala, Kardoso
U aktivizuan: Bardhi, Braun, Cara, Teqja, Solomon, Hyseni, Hasa, Kote.
Trainer. Ilir Daja