fk partizani

26/08/2020
MIQËSORE | FK PARTIZANI 2 – 0 PARTIZANI B

Shënues: Çinari 65′, Peqini (aut) 70′ Formacioni: A.Hoxha, Idrizaj, Bitri, Dajçi, Hakaj, Mala, Bardhi, Asani, Cardoso Melo, Solomon U aktivizuan: Teqja, Lala, Hasa, Ferati, Kodra, Cara, Llanaj, Çikani, Çinari, Remi Trainer. Ilir Daja Partizani B: L.Malaj, Punavia, Peqini, Arbana, Osmanllari, Gjinaj, Palluqi, Gjeci, Ismailaj, Berdufi, Balla Trainer. Dritan Mehmeti Në kuadër të përgatitjeve që po…

21/06/2020
ZYRTARE | LORENC TRASHI TRANSFEROHET TE AL QADSIA SPORTING CLUB

Klubi njofton sot arritjen e marrëveshjes të transferimit me titull definitiv të Lorenc Trashit në ekipin Al Qadsia Sporting Club të Kuvajtit. Për shkak të kufizimeve të lëvizjeve drejt Kuvajtit, situatë e krijuar nga COVID-19, Lorenc Trashi pritet ti bashkohet ekipit 16 herë kampion të Premier Ligës së Kuvajtit sapo këto kufizime do të hiqen….

06/06/2020
PRAG KUKËSI | INTERVISTA E TRAJNERIT DHËNË SOT PËR MEDIAT

Mungesa e rezultateve? Sormani: Rezultatet mungojnë dhe kjo është evidente, ndërsa paraqitjet e skuadrës kanë qenë të mira. Ka patur intensitet, dëshirë dhe natyrisht në momentin që aktualisht ndodhemi, kjo nuk është mjaftueshëm. Duhet të bëjmë më shumë dhe për këtë jemi të vetëdijshëm. Kam një parim se puna flet gjithmonë. Prej vitesh ushtroj këtë…

05/06/2020
FK PARTIZANI DHE AIK MARREVESHJE TË RE PËR JASIR ASANIN

Klubi njofton kohëzgjatjen e huazimit të Jasir Asanit te klubi AIK. FK Partizani dhe AIK në marrëveshjen e re të nënshkruar mes palëve kanë vendosur të shtyjnë afatin e huazimit deri në 30 gusht 2020, me të drejtën e blerjes në fund të lojtarit nga gjigandët suedez AIK. Marrëveshja e re e cila është konkretizuar…

05/02/2020
SHTËPIA E KAMPIONËVE

Vijojnë me ritme të shpejta punimet në stadiumin FK Partizani. Aktualisht po përfundojnë sistemimet dhe gjelbërimet pjesë e projektit të stadiumin. Gjithashtu po mbulohet sektori tribunës dedikuar grupimit Ultras. Ka përfunduar kampata betonrame e cila do të mundësojë hyrjen e mjeteve (autobuzë dhe makina) në zonën e parkimit të stadiumit. Në tribunën qëndrore kanë përfunduar…

13/01/2020
SHTËPIA E KAMPIONËVE

Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumit të FK Partizani vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet porta e hyrjes qëndrore të kompleksit dhe stadiumit. Drejt përfundimit të plotë është sistemi qëndror i kullimit të ujrave të stadiumit dhe gjithë kompleksit sportiv. Janë prodhuar elementët konstruktiv metalik, për mbulimin e Tribunës B (përballë), ndërkohë po…

31/08/2017
PERGATITJET PRAG LAÇI

Ekipi nis stërvitjet në kryeqytet në 3 shtator. Skuadra ka mbërritur sot pasdite në kryeqytet pas pëfundimit të fazës përgatitore zhvilluar në Itali. Trajneri Iuliano ka vendosur ti jap stafit dhe lojtarëve 2 ditë pushim, për të rinisur seancat stërvitore pasditen e së dielën në 3 Shtator. Në këtë sezon ekipi do të përgatitet në…

This site is protected by wp-copyrightpro.com