Adolfo Sormani

06/06/2020
PRAG KUKËSI | INTERVISTA E TRAJNERIT DHËNË SOT PËR MEDIAT

Mungesa e rezultateve? Sormani: Rezultatet mungojnë dhe kjo është evidente, ndërsa paraqitjet e skuadrës kanë qenë të mira. Ka patur intensitet, dëshirë dhe natyrisht në momentin që aktualisht ndodhemi, kjo nuk është mjaftueshëm. Duhet të bëjmë më shumë dhe për këtë jemi të vetëdijshëm. Kam një parim se puna flet gjithmonë. Prej vitesh ushtroj këtë…

02/06/2020
PRAG SKËNDERBEU | INTERVISTA E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI DHËNË SOT PËR MEDIAT

Rifillojmë në një moment të komplikuar, si është situata e skuadrës? Sormani: Është një e panjohur pasi diçka e tillë nuk ka ndodhur asnjëherë më parë, të rinisësh kështu me pak stërvitje pa ndeshje miqësore do të jetë një e panjohur për të gjithë. Mbeten të njëjtat objektiva, apo ka tjera llogari? Sormani: Gjithçka ka…

21/02/2020
PRAG BYLIS | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

I kënaqur me paraqitjet e ekipit? Sormani: Unë pretendoj që skuadra të japë gjithçka në fushën e lojës. Në Laç pash një skuadër të përqëndruar dhe agresive për të arritur fitoren. Tashmë çdo gjë është një histori e kaluar, tani duhet të shikojmë ndeshjen e rradhës.   Mbrojtja dhe skualifikimet nga kartonët? Sormani: Ajo që…

19/02/2020
PRAG BYLIS

Skuadra ka zhvilluar sot seancën e programuar në orën 11:00. Në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë nën urdhrat e trajnerit Adolfo Sormani kanë qenë prezent të gjithë lojtarët. Për takimin ndaj Bylis i padisponueshëm do të jetë mbrojtësi Bitri i skualifikuar me kartonë. Përgatitjet do të vijojnë të enjten me seancën e radhës si…

04/01/2020
Zyrtare: Adolfo Sormani trajneri ri i Partizanit!

Klubi Futbollit Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Adolfo Sormanin. Trajneri 54 vjeçar ka qenë pjesë e klubeve të Juventus e Napolit në Itali dhe së fundmi në krye të ekipit danez Velje, skuadër me të cilën rregjistroi rezultate shumë pozitive. Në drejtimin e Adolfo Sormanit i cili rikthehet në familjen e kuqe, përgjatë sezonit…

This site is protected by wp-copyrightpro.com