19 vjeçarët e kuq koleksionojnë fitorene 6 radhazi
U 19 / FC KF LAÇI 1 – 5 FK PARTIZANI
Shënues: ’ , Daci 2 , Haxhiu ,Brahilika, Kodra

Formacioni: Hida, Asrama, Kllogjeri, Lala, Noka, Demiri, Daci , Kodra , Brahilika, Çela, Haxhiu
Trajner. Ylli Shehu

19 vjeçarët e kuq rregjistrojnë një tjetër fitore të rëndësishme në javën e 9- të të kampionatit. Të besuarit e Ylli Shehut mposhtin në trasfertë Laçin me rezultatin e thellë 5 – 1, duke koleksionuar edhe fitoren e 6 radhazi. Të kuqtë vijojnë ecurinë pozivite dhe tashmë ngjiten në kuotën e 22 pikëve duke u pozicionuar në vendin e dytë të klasifikimit 3 pikë larg Shkëndijës.

U 17 / KF LAÇI 1 – 0 FK PARTIZANI