U 19 / FK PARTIZANI 2 – 0 AKADEMIA AAS
Shënues: J. Çela 35′, Xhymerti 85′

Të kuqtë rikthehen te fitoret fal suksesit 2 – 0 ndaj Akademisë AAS në përballjen e javës së 23- të të kampionatit . Për të besuarit e trainerit Ylli Shehu golat u realizuan nga një në secilën pjesë me autor J. Çela dhe Xhymerti. Pas këtij suksesi tashmë ekipi U 19 ngjitet në kuotën e 48 pikëve.
Sfida e radhës i sheh të impenjuar të kuqtë ndaj FC Internacional Tirana.

U 17 / KF TIRANA 2 – 0 FK PARTIZANI