U 19 / FK PARTIZANI 5 – 2 KF TIRANA

Shënues: Lala , Haxhiu , E Çela , A. Çelaj ( dygolësh )

Formacioni: Hida, Noka, Kllogjeri, Lala, Ismaili, N. Gjinaj , Brahimlika, Demiri, Çelaj, Haxhiu, Daci
U aktivizuan: A. Gjina, A. Çelaj, Xhafa, Xhymerti, Limani

Trainer. Ylli Shehu

Të kuqtë triumfojnë në derbin e kryeqytetit 5 – 2 ndaj Tiranës në përballjen e fazës së tretë të kampionatit . Për të besuarit e trainerit Ylli Shehu golat u realizuan nga Lala , Haxhiu , E Çela , A. Çelaj ( dygolësh ). Ekipi U 19 mposht për të 3 herë në këtë sezon rivalët bardheblu dhe tashmë ngjitet në kuotën e 45 pikëve. Sfida e radhës i sheh të impenjuar të kuqtë ndaj Akademisë së futbollit.