REZULTATET E EKIPEVE TE AKADEMISE / JAVA 16-të
U 19 / FK PARTIZANI 2 – 1 FC INTERNACIONAL
Shënues: Haxhiu ( 11 m )45 ’ , Gjinaj 82 ’

Të kuqtë vijojnë serinë e fitoreve. Në javën e 16-të kampionatit të besuarit e trainerit Ylli Shehu kanë mposhtur me rezultatin 2 – 1 Internacionalin falë golave të realizuar nga Haxhiu dhe Gjinaj. 19 vjeçarët e kuq sigurojnë kështu suksesin e 12-të në kampionat dhe ruajnë pozitat në krye të klasifikimit tashmë në kuotën e 38 pikëve.

U 17 / FK PARTIZANI 2 – 1 FC INTERNACIONAL