U 19 / KF TIRANA 1 – 2 FK PARTIZANI
Shënues: Haxhiu 83’ , 87’

Të kuqtë kanë triumfuar në derbin kryeqytetas ndaj Tiranës në javën e 15-të kampionatit . Të besuarit e trainerit Ylli Shehu kanë mposhtur me rezultatin 2 – 1 bardheblutë falë një dygolëshi të realizuar nga sulmuesi Haxhiu . 19 vjeçarët e kuq sigurojnë suksesin e 11-të në kampionat dhe ruajnë pozitat në krye të klasifikimit tashmë në kuotën e 35 pikëve.

 

U 17 / KF TIRANA 2 – 0 FK PARTIZANI