REZULTATET E EKIPEVE TE AKADEMISE JAVA 10-të
19 vjeçarët e kuq rregjistrojnë një barazim pa gola ndaj Shkëndija Tr.
U 19 / FK PARTIZAN 0 – 0 SHKENDIJA TR
Formacioni: Hida, Asrama, Kllogjeri, Lala, Noka, Demiri, Daci , Kodra , Brahilika, Çela, Haxhiu
Trajner. Ylli Shehu

19 vjeçarët e kuq ndalen në një barazim 0 – 0 ndaj kryesuesve të Shkëndijës, në javën e 10- të të kampionatit. Të besuarit e Ylli Shehut frenohen pas 6 fitoresh radhazi , duke koleksionuar edhe barazimin e 2-të në këtë sezon. Të kuqtë vijojnë të ruajnë ecurinë pozivite dhe tashmë ngjiten në kuotën e 23 pikëve 3 pikë diferencë nga vendi i parë që mbahet nga Shkëndija Tr.
U 17 / FK PARTIZAN 3 – 1 SHKENDIJA TR