08/12/2019
KATEGORIA DYTË / JAVA 10

KATEGORIA DYTË / JAVA 10 FC INTERNACIONAL TIRANA 0 – 3 FK PARTIZANI B Shënues: Bërdufi 38′, (11m) 71′, Llanaj 65′ Formacioni: Xhameta, Janku, Dajçi, Peqini, Pinari, Balla, Hasa, Kodra, Hyseni, Llanaj, Bërdufi. Trajner. Dritan Mehmeti Skuadra e dytë Partizani B rregjistroi sot një tjetër sukses në këtë sezon. Në sfidën e luajtur në kompleksin…

06/12/2019
PRAG BYLIS | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Do të përballeni me Bylisin, skuadër aspak e lehtë. A do tentoni rezultat pozitiv? Lerda: Bylis është një skuadër që ka bërë mjaft mirë. Mendoj që është një nga surprizat e këtij sezoni. Më ka lënë përshtypje mjaft të mirë në takimin e parë që kemi luajtur në Tiranë. Nesër ata do të kenë një…

04/12/2019
PRAG BYLIS

Skuadra po vijon përgatitjet për përballjen e javës së 14-të të Kategorisë Superiore ndaj Bylis. Seanca e sotme është zhvilluar si zakonisht paradite në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë në orën 10:30. Trajneri Lerda ka zhvilluar një seancë tekniko taktike e shoqëruar edhe me një minindeshje brenda grupit. Për sfidën e radhës grupi është…

24/11/2019
PRAG LAÇI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Sa i druheni formës së Laçit dhe si e keni përgatitur ndeshjen? Lerda: Laçi vjen nga katër fitore, që kur ka ndryshuar trajneri, ka humbur vetëm ndaj Tiranës dhe është në një moment shumë të mirë. Jemi koshient dhe e e dimë që do kemi përballë një kundërshtar mjaft të fortë. Gjatë kësaj periudhe jemi…

19/11/2019
PRAG LAÇI | Ekipi përgatitet i plotë

Skuadra po vijon përgatitjet për sfidën e javës së 13-të të Kategorisë Superiore ndaj Laçit. Seanca e sotme është zhvilluar si zakonisht paradite në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë. Trajneri Lerda ka punuar me grupin e plotë, pasi me skuadrën janë bashkuar edhe të gjithë lojtarët e impenjuar me përfaqësueset respektive. Seanca e sotme…

18/11/2019
FK KUKËSI 1 – 4 PARTIZANI B U-19

U-19 KATEGORIA E PARË / GRUPI A FK KUKËSI 1 – 4 PARTIZANI B U-19 Shënues: Kraja 7′ / Marinaj 19′,32′,42′,66′ Formacioni: Ceka, Lita, Kamxhiu, Feci, Marinaj, Doma, Minarolli, Meli, Zeneli, Cuka, Deda Trajner. Algert Hurdha Ekipi profesionist Partizani B U-19 ka rregjistruar një sukses të merituar në shifrat 4 – 1 përballë Kukësit takim…

15/11/2019
EKIPI VIJON PËRGATITJET

Skuadra ka zhvilluar sot dy seancat e radhës stërvitore. Paradite grupi ka punuar në palestër , ndërsa pasdite ekipi ka zbritur në ambjentet stërvitore të kompleksit sportiv “Internacional Tirana” në Pezë. Trajneri Lerda vijon të mos e ketë grupin e plotë si pasojë e mungesave të kapitenit A.Hoxha, L.Trashi, E.Mala, L.Malaj dhe B.Braun, të cilët…

09/11/2019
PRAG FLAMURTARI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Takimi nesërm vë përballë vendin e parë me vendin e fundit, i druheni një nënvlerësimi të skuadrës? Lerda: Kur përballet skuadra e vendit të parë me vendin e fundit, sigurisht që ekziston një nënvlerësim, apo një mosimpenjim nga ana e skuadrës. Por, unë dua të konfirmoj që lojtarët janë të vetëdijshëm për rëndësinë që mbart…

05/11/2019
PRAG FLAMURTARI | Aldo Teqja vizitë surprizë skuadrës

Skuadra ka rifilluar sot përgatitjet për takimin e radhës ndaj Flamurtarit, i vlefshëm për javën e 12 të Kategorisë Superiore. Seanca e sotme është zhvilluar në orën 10:00 në Kompleksin Sportiv “Internacional Tirana” në Pezë. Trajneri Lerda dhe stafi kanë vijuar normalisht programin stërvitor. Një surprizë e këndshme për lojtarët dhe stafin përgjatë seancës së…

02/11/2019
PRAG LUFTËTARI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Gjendja e skuadrës dhe ndryshimet që ndodhën këtë javë? Lerda: Këtë javë kemi punuar qetësisht. Ndryshimet që ndodhën nga klubi u pritën mirë nga të gjithë dhe puna vazhdon qetësisht. Puna me Kalarin? Lerda: Me Kalarin kam një bashkëpunim të mirë, pasi kemi bashkëpunuar edhe me parë, për lojtarët që luajnë në Partizanin B. Kalari…

This site is protected by wp-copyrightpro.com