04/01/2020
Zyrtare: Adolfo Sormani trajneri ri i Partizanit!

Klubi Futbollit Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Adolfo Sormanin. Trajneri 54 vjeçar ka qenë pjesë e klubeve të Juventus e Napolit në Itali dhe së fundmi në krye të ekipit danez Velje, skuadër me të cilën rregjistroi rezultate shumë pozitive. Në drejtimin e Adolfo Sormanit i cili rikthehet në familjen e kuqe, përgjatë sezonit…

21/12/2019
PRAG VLLAZNIA

Skuadra i ka dhënë fund përgatitjeve për sfidën e radhës ndaj Vllaznisë e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore. Në drejtimin e trajnerit Renaldo Kalari , seanca e sotme stërvitore është zhvilluar pasdite në kompleksin sportiv “Internacional Tirana” Pezë në orën 15:30. Për këtë sfidë të padisponueshëm do të jenë Melo, Boldor dhe…

21/12/2019
KATEGORIA DYTË / JAVA 12

VLLAZNIA B 2 – 3 PARTIZANI B Shënues: Kola 18′, Dajçi(auto) 35’/Hasa 6′, Llanaj 36′, Bërdufi 56′ Formacioni: Xhameta, Peqini, Dajçi, Jaku, Pinari, Balla, Hasa, Hyseni, Kodra, Llanaj, Bërdufi Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B ka siguruar sot suksesin e katërt radhazi në këtë sezon. Në trasfertën e luajtur në Shkodër, të besuarit e trajnerit Dritan…

21/12/2019
PRAG VLLAZNIA | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT RENALDO KALARI

3 humbje radhazi, çfarë po ndodh me ekipin? Kalari: Të jemi realist, nuk është një nga ato situatat e mira, 3 humbje ndikojnë te skuadra psikologjikisht, moralisht, por jemi Partizani dhe brenda vetes sonë duhet të gjejmë forca për t’u ringritur dhe për të vazhduar kampionatin, për të shkuar aty ku i takon Partizanit. Do…

17/12/2019
PRAG TEUTA | PRONONCIMI I MESFUSHORIT BRUNO TELUSHI NË KONFERENCËN PËR SHTYP

Si skuadër, a është ky momenti më i vështirë që kur ke ardhur te Partizani? Telushi: Të them të drejtën, as i lehtë nuk është, por dhe ne mos e bëjmë më të vështirë seç duhet. Janë 2 humbje radhazi që Partizani kishte kohë që nuk i kishte provuar. Dinte të reagonte menjëherë mbas një…

17/12/2019
PRAG TEUTA | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT RENALDO KALARI

E kishe menduar ndonjëherë që do të uleshe në atë tavolinë në rolin e trajnerit? Kalari: Patjetër që e kam menduar, që kur e kam filluar futbollin, i kam kushtuar jetën këtij sporti, jam munduar që të jap gjithmonë maksimumi. Vjen një moment që duhet t’i thuash stop. Vjen një moment që për deri sa …

15/12/2019
PRAG TEUTA

Presidenti Demi ka ndjekur nga afër përgatitjet e ekipit. Skuadra ka zbritur sot në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë, për të vijuar normalisht përgatitjet, për ballafaqimin e radhës ndaj Teutës. Ekipi do të drejtohet nga Renaldo Kalari, i cili do të ketë edhe mbështetjen e Genci Tomorit si dhe Korado Sakones si pjesë e…

14/12/2019
KATEGORIA DYTË / JAVA 11

KATEGORIA DYTË / JAVA 11 PARTIZANI B 7 – 0 FK KAMZA Shënues: Bërdufi 17′, 59′, Dajçi 30′, Hasa 41′ Gjeçi 58′, 81′,Zenelak 89′ Formacioni:Xhameta, Peqini, Dajçi, Janku, Pinari, Kodra, Llanaj, Kita, Balla, Hasa, Bërdufi Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B ka siguruar suksesin e tretë radhazi në këtë sezon. Në sfidën e luajtur në kompleksin…

12/12/2019
PRAG TIRANA | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Partizani favorit? Lerda: Mendoj që në ndeshjet derbi, nuk ka skuadra favorite. Mendoj se lojtarët duhet të përgatiten sa më mirë për ta përballuar këtë sfidë. Dëmtime dhe kartona, si do luani? Lerda:Skuadra e Partizanit dhe organika është e pasur. Mendoj që nuk do të ketë probleme, pasi lojtarët që do aktivizohen do jenë mjaft…

09/12/2019
PRAG TIRANA

Skuadra po vijon përgatitjet për takimin ndaj Tiranës i vlefshëm për javën e 15 të Kategorisë Superiore. Nën drejtimin e trajnerit Lerda dhe stafit teknik ,grupi i lojtarëve ka kryer seancën e sotme në kompleksin sportiv “Internacional Tirana” në Pezë në orën 10:30. Gjendja e skuadrës paraqitet optimale dhe të gjithë lojtarët kanë zhvilluar të…

This site is protected by wp-copyrightpro.com