15/02/2020
PARTIZANI B 2 – 0 GRAMSHI

KATEGORIA DYTË / JAVA 13 PARTIZANI B 2 – 0 GRAMSHI Shënues: Romero 6′ Veriu 11′ Formacioni: Zaimi, Melani, Peqini, Mema, Dajçi, Romero, Hasa, Allmeta, Llanaj, Veriu, Berdufi. Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B rregjistroi sot fitoren e 6-të radhazi në këtë sezon. Në takimin e luajtur në kompleksin “International Tirana”, të besuarit e trajnerit Dritan…

15/02/2020
PRAG LAÇI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

Një ndeshje delikate pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, si është gjendja e skuadrës? Sormani: Eliminimi nga Kupa e Shqipërisë, nuk është aspak pozitiv. Nuk jam dakord që skuadra është në një moment të vështirë. I respektoj opinionet, por unë i shoh në një kënd ndryshe. Skuadra gjithmonë ka rritje. Në 3 ndeshjet e fundit,…

11/02/2020
KUPA SHQIPËRISË – TURI 1/8 | PARTIZANI – BESËLIDHJA

Me seancën e zhvilluar sot paradite, skuadra i ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen e kthimit në Kupë ndaj Besëlidhjes. Në kompleksin sportiv “Internacional Tirana” në Pezë, trajneri Adolfo Sormani dhe stafi teknik kanë testuar gjendjen fizike të skuadrës. Për përballjen ndaj Besëlidhjes grupi është i plotë. Takimi i kthimit për Kupën e Shqipërisë Partizani…

08/02/2020
KATEGORIA DYTË / JAVA 12

PARTIZANI B 3 – 1 ADA Shënues: Bërdufi 73′,87′, Gjinaj 88′ Formacioni: Teqja, Kërçiku, Peqini, Dajçi, Llanaj, Hasa, Zenelaku, Allmeta, Veriu, Gjeci, Bërdufi. Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B ka siguruar sot suksesin e pestë radhazi në këtë sezon. Në takimin e luajtur në kompleksin “International Tirana”, të besuarit e trajnerit Dritan Mehmeti kanë fituar me…

07/02/2020
PRAG FLAMURTARI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

Fitorja ndaj Luftëtarit? Sormani: Problemi nuk është vetëm rezultati, ajo që vlen më shumë është që shoh lojën e skuadrës. Skuadra duhet të jetë drejt përmirësimit dhe paraqitjeve të mira. Mbrojtja ideale? Sormani: E kam shpjeguar edhe më parë, që nëse skuadra pëson gol, nuk është vetëm faji i mbrojtjes, por është ekuilibri i skuadrës….

07/02/2020
PRAG FLAMURTARI

Skuadra ka mbyllur përgatitjet për përballjen e radhës ndaj Flamurtarit, takim i vlefshëm për javën e 21 të Kategorisë Superiore. Seanca e sotme stërvitore është zhvilluar si zakonisht paradite në ambjentet e kompleksit “Internacional Tirana” në Pezë. Trajneri Sormani ka punuar me grupin e plotë dhe të gjithë lojtarët prezent në stërvitje janë të gatshëm…

05/02/2020
SHTËPIA E KAMPIONËVE

Vijojnë me ritme të shpejta punimet në stadiumin FK Partizani. Aktualisht po përfundojnë sistemimet dhe gjelbërimet pjesë e projektit të stadiumin. Gjithashtu po mbulohet sektori tribunës dedikuar grupimit Ultras. Ka përfunduar kampata betonrame e cila do të mundësojë hyrjen e mjeteve (autobuzë dhe makina) në zonën e parkimit të stadiumit. Në tribunën qëndrore kanë përfunduar…

01/02/2020
PRAG LUFTËTARI

Skuadra ka mbyllur sot përgatitjet për takimin e radhës ndaj Luftëtarit. Seanca e fundit është zhvilluar në mesditë në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë dhe më pas ekipi ka udhëtuar drejt qytetit të Gjirokastrës. Për këtë përballje trajneri Adolfo Sormani do të ketë në dispozicion grupin e plotë. Takimi Luftëtari – Partizani i vlefshëm…

27/01/2020
ZYRTARE | TEDI CARA KONTRATË 5 VJEÇARE ME KAMPIONËT

FK Partizani zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me klubin e Besës për transferimin e Tedi Carës. Sulmuesi i talentuar kavajas i bashkohet kampionëve në fuqi pasi ka firmosur një kontratë 5 vjeçare me të kuqtë. Me ekipin e Besës këtë sezon 19 vjeçari, ka shënuar 8 gola. Performanca pozitive Cara ka dhuruar edhe me ekipet përfaqësuese…

25/01/2020
PRAG KUKËSI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

MUNGESAT NË MESFUSHË – Sormani: Do e zgjidh me lojtarët që kam në dispozicion, janë përgatitur mirë dhe me intensitet. Jemi përgatitur për të zhvilluar një ndeshje pa i menduar mungesat që kemi në këtë përballje me Kukësin. SHQETËSIMI – Sormani: Në çfarë sensi e keni pyetjen se çfarë më shqetëson? Jam prej pak kohësh…

This site is protected by wp-copyrightpro.com