31/10/2019
PRAG LUFTËTARI

Skuadra vijon përgatitjet për përballjen e radhës ndaj Luftëtarit, e vlefshme për javën e 11 të Kategorisë Superiore. Nën drejtimin e trajnerit Franko Lerda dhe stafit teknik, grupi i plotë i lojtarëve kanë zhvilluar seancën e radhës paradite në orën 10:00, në kompleksin sportiv “Pepa”. Gjendja fizike e ekipit paraqitet optimale dhe skuadra ka vijuar…

27/10/2019
PRAG KUKËSI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Kukësi rival direkt. A keni presion për të mbajtur kryesimin? Lerda: Mendoj se nuk kemi presion për Kukësin. Kush luan apo drejton te Partizani, rëndësi ka që të ruajë ekuilibrat pasi dihen objektivat e klubit. Jemi përgatitur për këtë takim, dhe mendoj se do e zhvillojmë këtë ndeshje me qetësi të plotë, siç kemi bërë…

26/10/2019
KATEGORIA DYTË / JAVA V

PARTIZANI B 2 – 0 SOPOTI Shënues: Bërdufi (11m) 15′, Llanaj (aut) 49′ Formacioni:Zaimi, Kodra, Peqini, Zenelaku, Pinari, Dajçi, Hyseni, Hasa, Llanaj, Bërdufi, Ekuban U aktivizuan. Tushi, Kita, Arbana Trajner. Renaldo Kalari

25/10/2019
SHTËPIA E KAMPIONËVE

Presidenti Gazment Demi ndjek nga afër ecurinë e punimeve të stadiumit, në kompleksin e Klubit të Futbollit Partizani. Aktualisht po përfundojnë betonimet e Tribunës ballore. Po vijon puna për instalimet dhe pajisjet e Tribunës qëndrore, si edhe konstruksionet dhe mbulesa e të dyja tribunave të stadiumit. Punimet po vijojnë me intensitet të lartë dhe në…

23/10/2019
PRAG SKËNDERBEU | PRONONCIMI I MBROJTËSIT HEKTOR IDRIZAJ NË KONFERENCËN E SOTME PËR SHTYP

Rikthimi në fushë Idrizaj: Ishte një rikthim pas një kohe shumë të gjatë, një rikthim shumë pozitiv. Ka qenë një periudhë shumë e vështirë për mua dhe që zgjati disa muaj. Sa i takon ndjesisë, futbolli është i lidhur ngushtë me emocionet dhe më dukej sikur po debutoja për herë të parë.   Ndryshimi ekipit…

23/10/2019
PRAG SKËNDERBEU KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

3 ndeshje në shtëpi Lerda: Është një moment i rëndësishëm, pasi luajmë ndaj skuadrave me nivel dhe që synojnë kreun. Për ne ndeshja e nesërme është e rëndësishme. Të mendojmë për të njëherë dhe pastaj të shikojmë Kukësin. Skënderbeu vjen nga një moment i mirë dhe është takim i rëndësishëm për ne. Të gjitha janë…

22/10/2019
PRAG SKËNDERBEU

Skuadra vijon përgatitjet në kompleksin sportiv “Pepa” Momente nga seanca e sotme stërvitore

21/10/2019
PRAG SKËNDERBEU

Skuadra ka zhvilluar sot seancën e radhës në kuadër të takimit ndaj Skënderbeut në program ditën e enjte në stadiumin “Selman Stërmasi”. Përgatitjet e sotme janë kryer si zakonisht në kompleksin sportiv “Pepa” në orën 10:00. Nën urdhrat e trajnerit Franko Lerda dhe stafit teknik kanë qenë prezent të gjithë lojtarët. Për përballjen ndaj Skënderbeut…

18/10/2019
PRAG VLLAZNIA | PRONONCIMI I TITULLARIT LORENC TRASHI NË KONFERENCËN E SOTME PËR SHTYP

Kombëtarja? Trashi: Ishte grumbullimi i tretë për mua me kombëtaren. I pari ka qenë me Panuçin, nuk kam debutuar atëherë, por  mundësia m’u dha tani. Me Rejën ishte komplet ndryshe. Më ka mbështetur shumë, ashtu si dhe çunat. Në momentin që u bë formacioni për ndeshjen me Moldavinë, të gjithë më kanë dhënë kurojo dhe…

18/10/2019
PRAG VLLAZNIA | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT FRANKO LERDA

Sfida ndaj Vllaznisë? Lerda: Kam parë shumë mirë lojtarët mi. Skuadra ka treguar një kondicion të mirë gjatë kësaj kohe. Luajmë në një stadium shumë të bukur dhe në një fushë të mirë. Do të luajmë përballë një kundërshtari që sapo ka ardhur në Kategorinë Superiore dhe është i rreshtuar mirë taktikisht. Ndeshjet që ka…

This site is protected by wp-copyrightpro.com