01/04/2014
PARTIZANI – BESA e Shtunë ora 17:00

ZYRTARE Ndeshja Partizani – Besa e vlefshme për javën e 27 të Kategorisë Superiore do të luhet ditën e Shtunë në orën 17.00. Sektori i garave organ pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka fiksuar tashmë zyrtarisht orarin dhe ditën kur do të zhvillohet kjo ndeshje e cila do të luhet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”…

31/03/2014
JAVA 26 / Flamurtari 0–0 Partizani

Partizani arrin të dalë më një pikë të çmuar nga trasferta delikate në Vlorë duke rregjistruar një barazim 0 – 0 përballë vëndasve te Flamurtarit në javën e 26 të Kategorisë Superiore. Një 90 minutësh plot emocione por dhe dramë sidomos për vlonjatët të cilët shpërdoruan edhe një 11 metërsh teksa  portieri Alban Hoxha do…

27/03/2014
Marcio Sampaio : Flamurtari finalja e radhës per ne

Pas shtatë rezultatesh pozitive nën drejtimin tuaj, Partizani udhëton në transfertën e Vlorës? Kërkojmë të mbajmë serinë e rezultateve pozitive dhe e rëndësishme për ne është që edhe ndaj Flamurtarit të mos humbasim. Padyshim që kërkojmë të kthehemi te fitorja, pasi në ndeshjen e fundit kemi barazuar. Është një ndeshje e vështirë, gjë të cilën…

20/03/2014
Labinoti : Fitore ne derbi per ti rikthyer krenarine tifozeve

Personalisht Derbi është një ndeshje e veçantë për mua pasi nuk kam mundur të jem në dy ballafaqimet e para. Fatmirësisht të shtuënën do të kem edhe unë fatin të kontriboj në këtë përballje të cilët tifozët e konsiderojnë si ndeshjen e jetës. Jemi në një moment mjaft të mirë për vetë rezultatet që kemi…

19/03/2014
Stervitja per ndeshjen ndaj Tiranes

Skuadra ka nisur sot përgatitjet për derbin e shumpritur të kryeqytetit atë ndaj rivalëve të Tiranës. Përgjatë paradites së sotme ekipi ka zhvilluar seancën stërvitore në kompleksin”Olimpik” të Yrshek. Në pëgatitjet e sotme traineri Marcio Sampaio ka patur në dispozicion të gjithë lojtarët me të cilët ka punuar si zakonisht për rreth 1 orë e…

18/03/2014
JAVA E 25 / Partizani – Tirana | E Shtune ora 20:00

Duke filluar nga mëngjesi i ditës së mërkurë biletat për këtë takim do të mund ti gjeni në pikën e zakonshme të shitjes prane Pallateve 9-katëshe, ndërkohë që ditën e shtunë që përkon edhe me zhvillimin e ndeshjes biletat do të mund ti gjeni edhe në pikën e shitjes pranë stadiumit “Qemal Stafa “. Çmimi…

17/03/2014
Vllaznia 0–1 Partizani

11 metershi i realizuar nga Nderim Nexhpi në minutën e  45-të të ndeshjes i dhuron të kuqve fitoren në stadiumin “Loro Boriçi” pas 21 vitesh.  Takimi nisi me shumë mungesa në rradhët e kuqebluve, ndër të cilët edhe të portierit Vujadinoviç për arsye shëndetësore. Gjatë pjesës së parë, ka qenë Partizani I cili ka patur dy…

02/03/2014
Partizani – Skënderbeu ndajnë nga 1 pikë mes baltës

Mbyllet me rrjeta të paprekura takimi më interesant I javës së 21 të superlifës Shqiptare, ai mes Partizanit dhe Skënderbeut. Ndeshja e luajtur në “Qemal Stafa’ është mbyllur 0-0 dhe Skënderbeu ruan kështu distancën prej 10 pikësh me Partizanin e vendit të dytë. Ndeshja ka nisur vrullshëm ku dhe 2 tifozeritë I jepnin më shumë…

28/02/2014
Demi: Ekip me karakter, por merkato vazhdon

Presidenti i Partizanit ka vlerësuar lojën e skuadrës së tij në miqësore, duke thekuar se tashme mbetet që një gjë e tillë të paraqitet edhe në kampionat  Partizani ka fituar me gola dhe lojë pozitive ndeshjen miqësore me Dinamon pas fazës përgatitore të zhvilluar në Turqi. Në këtë miqësore u aktivizuan shumë lojtarë të afruar…

28/02/2014
Kompleksi olimpik vishet me ALBtelecom

Qendra stervitore e Partizani eshte “veshur” me sponsorin e ri, i cili eshte Albtelecom. Marveshja eshte arritur para disa kohesh, sot po vendosen dhe reklamat ne “Kompleksin olimpik”.

This site is protected by wp-copyrightpro.com