11/04/2014
ERTAN DEMIRI: TEUTA MISION I VESHTIRE, POR NE NUK NDALEMI.

Besoj  se është një nga ndeshjet më përcaktuese për këtë fazë të kampionatit. Këtë përballje e prisnim më ndryshe, por ja që ndodhi eliminimi i Teutës nga kupa dhe tashmë do të jetë “jetë a vdekje” si për ne, ashtu edhe për kundërshtarin. Ne jemi të përgatitur maksimalisht dhe do të bëjmë më të mirën…

10/04/2014
MARCIO SAMPAIO: TEUTA NJE TJETER FINALE PER TU FITUAR

Do të jetë një ndeshje e vështirë. Kundër Teutës gjithmonë është e vështirë, pasi kanë një ekip të fortë. Shkojmë për tre pikë, kështu që duam vetëm fitoren. Çdo ndeshje me rezultat pozitiv përbën një rekord personal për mua, pasi është hera e parë që e ushtroj këtë detyrë. Nëntë ndeshje jemi të pamundur, kështu…

09/04/2014
PRENÇI: NE DURRES TE RUAJME SERINE E REZULTATEVE POZITIVE

Po stërvitemi seriozisht për ta kaluar me sukses përballjen me Teutën. Qëllimi i klubit dhe i presidencës është arritja e objektivit primar pjesmarrja në kupat e Europës dhe për këtë ne do të bëjmë maksimumin që të marrim pikët e plota në këtë përballje. Rivaliteti do të jetë shumë i forte por fusha do të…

08/04/2014
SKUADRA / NIS JAVA anti-TEUTA

  Partizani ka startuar sot përgatitjet për ndeshjen e radhës atë ndaj Teutës . Java e 28 të e Kategorisë Superiore rezervon një trasfertë delikate për të kuqtë si ajo e Durrësit . Pas pauzës dy ditore grupi i plotë i lojtarëve ka zhvilluar sot seancën e parë stërvitorë anti Teuta në kompleksin sportiv  “Olimpik”…

05/04/2014
MARCIO SAMPAIO : VAZHDOJME TE MBETEMI TE PATHYESHEM

Fati ka qenë me ne jo vetëm ndaj Besës, por në disa ndeshje dhe kjo është një gjë e mirë. Gjithsesi ne kemi punuar për ta pasur këtë fat, sepse kemi krijuar shumë raste për të shënuar, por mbetet i njëjti problem, mungesa e finalizimit të aksioneve.   Kemi nëntë ndeshje që nuk humbasim, por…

05/04/2014
PARTIZANI – BESA 1 – 0

PARTIZANI: Hoxha, Murati, Prençi, Ibrahimi, Udoh, Demiri, Maliqi, Nexhipi, Mazrekaj, Hyshmeri, Memelli. Trajner: Marcio Sampaio Memelli i jep fitoren të kuqve Partizani ka arritur në javën e 27 të Kategorisë Superiore një fitore të çmuar 1 – 0 përballë Besës në stadiumin “Qemal Stafa” . Goli i cili do të vendoste fatet e këtij 90…

03/04/2014
MARCIO SAMPAIO: ME PARTIZANIN EDHE SEZONIN E ARDHSHEM

“Do të jem pjesë e Partizanit edhe për sezonin e ardhshëm”. Marcio Sampaio në konferencën e programuar sot për shtyp në prag të sfidës së të shtunës ndaj Besës ka konfirmuar qëndrimin e tij krye të Partizanit. Traineri portugez ka mbyllur në këtë mënyrë një herë e përgjithmonë zërat e fundit të cilët në përfundim…

03/04/2014
JAVA E 27 / PARTIZANI – BESA ORA 17:00

Ju informojmë se ndeshja PARTIZANI – BESA e vlefshme për javën e 27 të Kategorisë Superiore do të luhet ditën e Shtunë ora 17:00. Duke filluar nga mëngjesi i ditës së premte biletat për këtë takim do të mund ti gjeni në pikën e zakonshme prane Pallateve 9-katëshe, ndërkohë që ditën e shtunë që përkon…

02/04/2014
KONFERENCE PER SHTYP

BEHAR MALIQI : ME BESEN VETEM PER FITORE Objektivi i vetëm për këtë takim është vetëm fitorja . Ne do të hyjmë në fushë vetëm për të marrë 3 pikët, pasi asnjë rezultat tjetër nuk na falet. Nuk na intereson shumë nëse fitojmë 1-0, 2-0 apo ndonjë rezultat tjetër, ne na kërkohet vetëm fitorja, për…

01/04/2014
PARTIZANI – BESA e Shtunë ora 17:00

ZYRTARE Ndeshja Partizani – Besa e vlefshme për javën e 27 të Kategorisë Superiore do të luhet ditën e Shtunë në orën 17.00. Sektori i garave organ pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka fiksuar tashmë zyrtarisht orarin dhe ditën kur do të zhvillohet kjo ndeshje e cila do të luhet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”…

This site is protected by wp-copyrightpro.com