02/06/2014
– MENTOR ZHDRELLA ZGJEDH PARTIZANIN –

Mentor Zhdrella arrin marrëveshjen me Partizanin.  4 herë lojtari më i mirë i kampionatit kosovar,  në sezonin  2014-2015 do të jetë tashmë pjesë e klubit të kuq. Gjithçka është arritur pas takimit që sulmuesi 25 vjeçar ka zhvilluar me presidentin Gazment Demi, me të cilin ka rënë dakort edhe për marrëveshjen e bashkëpunimit. Këtë vit…

01/06/2014
NJOFTIM PER SHTYP

Ertan Demiri ,Gëzim Krasniqi , Behar Maliqi dhe Elvis Prençi sezonin e ardhshëm nuk konsiderohen pjesë e skuadrës që do të konkurojë në edicionin e ri futbollistik. Panvarësisht konfirmimit të tyre ditë më parë futbollistët në fjalë nuk janë më në planet e drejtuesve të kuq për të vijuar edhe në sezonin e ri. Klubi…

31/05/2014
MERKATO – XHIKA DHE TRASHI ZYRTARISHT TE KUQ

Dashamir Xhika dhe Lorenc Trashi zyrtarisht pjesë e të kuqve. Dy lojtarët kanë firmosur sot kontratat me klubin duke konkretizuar bisedimet e nisura prej disa ditësh mes palëve. Portieri Xhika tashmë i konfirmuar disa ditë më parë ka firmosur një kontratë 3 vjeçare duke u rikthyer në shtëpi. Edhe për mesfushorin Lorenc Trashi është arritur…

28/05/2014
ARGJENT MUSTAFA ZYRTARISHT I KUQ

  Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me Argjent Mustafën . Akordi mes palëve është realizuar përgjatë ditës së sotme duke zyrtarizuar kështu përfundimisht mesfushorin kosovar si goditjen e radhës të merkatos së të kuqve. 22 vjeçari i cili sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së Besës ka nënshkruar sot një kontratë 3 vjeçare me…

27/05/2014
PRESIDENTI  DEMI : ME DURON DO TE RIKTHEJME PARTIZANIN E MADH  

    Viti që sapo u mbyll nuk na rezultoji i suksesshëm  ashtu sikurse dëshiruam. Gjithmonë faj ka diku, dhë këtë gjë e pranoj duke u nisur nga vetja i pari dhe nga i gjithë stafi drejtues i Partizanit. Në kampionatin e kaluar nuk donim të bëhëshim pjesë e lojrave të ndryshme. Është një eksperiecë e…

27/05/2014
PREZANTOHET IDRIZ BATHA

PARTIZANI NE ZEMREN TIME Jam shumë shumë i lumtur që rikthehem tek ekipi zemres . Objektivat që klubi ka për sezonin e ri futbollistik më shtyp të rivesh fanellën e kuqe. Do t’ja më të mirën për të përigjur besimin e drejtuesve dhe presidentit Demi. Batha do të mbajë të veshur tek të kuqtë fanelën…

27/05/2014
PARTIZANI ZYRTARIZON SHPETIM DURON:

VIJ PER TITULL KAMPION   Klubi prezantoi sot trajnerin Shpëtim Duro, i cili firmosi në konferencën për shtyp të zhvilluar sot në mesditë në ambientet e administratës së kuqe kontratën 3-vjeçare me presidentin Gazment Demi. Që në fillim të konferencës, 54-vjeçari bëri të ditur se nuk do të jetë vetëm në rolin e trajnerit në…

25/05/2014
DASHAMIR XHIKA, NJE TJETER RIKTHIM NE SHTEPI

  – MERKATO – Dashamir Xhika arrin akordin me Partizanin . Portieri 25 vjeçar i cili sezonin e fundit ishte pjesë e Terbunit të Pukës është goditja e radhës në merkato. Klubi konfirmon arritjen e kësaj marrëveshje e cila është konkretizuar përgjatë ditës së sotme. Pas Idriz Bathës , Xhika rezulton një tjetër rikthim në…

25/05/2014
– NJOFTIM –

  Klubi ju vë në dijeni se prezantimi i trainerit Shpëtim Duro dhe dy lojtarëve të rinj Idriz Batha dhe Arbnor Fejzullahu do të zhvillohet ditën e martë në orën 13.00 në ambjentet e klubit. Sqarojmë se ky ndryshim ka ardhur si pasojë e mungesës së presidentit  Gazment Demi, i cili për shkak të impenjimeve…

24/05/2014
SHPETIM DURO, TRAINERI I RI I PARTIZANIT

-ZYRTARE- Shpëtim Duro është zyrtarisht trainer i ri i Partizanit. Presidenti Demi dhe tekniku i njohur kryeqytetas kanë arritur sot marrëveshjen e cila e zyrtarizon Duron në drejtimin e skuadrës për 3 vitet e ardhshme, duke konfirmuar bisedimet e nisura prej disa ditësh . Tashmë nga sot Duro do të marr drejtimin e 15 herë…

This site is protected by wp-copyrightpro.com