13/05/2014
NDERIM NEXHIPI ZGJEDH PARTIZANIN

  Nderim Nexhipi arrin marrëveshjen me klubin. Lojtari më i spikatur i kampionatit tonë ka rënë dakord për të rinovuar kontratën me të kuqtë duke i dhënë kështu përfundimisht një herë e mirë fund zërave të cilët e konsideronin futbollistin shqiptar nga maqedonia drejt një tjetër skuadre të Superligës. Me këtë lëvizje lojtari konfirmon atë që…

12/05/2014
– INFORMACION –

Dragan Antanasijeviç arrin marrëveshjen me klubin duke rinovuar kontratën e re 1 + 1 edhe për sezonin e ardhshëm. Mario Sacer , Antun Dunkoviç, Almir Pliksa dhe Liridon Ahmeti nuk do të jenë më pjesë e skuadrës përgjatë sezonit të ri futbollistik 2014 – 2015. Katër lojtarët e mësipërm përgjatë ditës së sotme pas takimit…

11/05/2014
MBYLLET SEZONI 2013 – 2014

Skuadra ka mbyllur këtë fundjavë sezonin futbollistik 2013-2014 të Kategorisë Superiore. Rikthimi në elitën e futbollit vendas pas një mungese 4 vjeçare e konfirmoji ekipin si protagonist të padiskutueshëm të aktivitetit kombëtar, në përfundim të të cilit zuri vendin e 5-të të klasifikimit të përgjithshëm duke grumbulluar 53 pikë . Në trasfertën e fundit ndaj…

08/05/2014
– INFORMACION –

Skuadra ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e fundit të sezonit atë ndaj Lushnjës në program të shtunën ora 17.30 në stadiumin “Roza Haxhiu” . Nën drejtimin e trainerit Genc Tomori dhe ndihmësve K.Dalipi dhe P.Musta grupi i lojtarëve ka zbritur sot në fushën e kompleksit  “Olimpik” të Yrshek në orën 10:00. Me ekipin janë bashkuar…

07/05/2014
– INFORMACION –

  Skuadra ka nisur sot paradite përgatitjet për trasfertën e Lushnjës e cila rezulton edhe përballja e fundit e këtij sezoni futbollistik . Në orën 10:00 ekipi ka zhvilluar seancën stërvitore në kompleksin sportiv “Olimpik” të Yrshek.  Nën drejtimin e trainerit Genc Tomori dhe stafit teknik grupi jo i plotë i lojtarëve i është nënshtruar…

06/05/2014
DEKLARATE E ISH TRAINERIT SAMPAIO

Të dashur miq, Dua t’ju informoj se nëpërmjet një marrëveshje miqësore ndërpreva kontratën me klubin e madh FK PARTIZANI. Pas disa takimesh me presidentin ,i cili bëri të gjitha përpjekjet që unë të qëndroja në drejtimin e skuadrës , mendova se zgjedhja më e mirë për të dyja palët ishte vendimi që bëra publik për…

06/05/2014
– NJOFTIM ZYRTAR –

Presidenti Gazment Demi zhvilloi përgjatë ditës së sotme takimin e paralajmëruar me trajnerin Marcio Sampaio në lidhje me dorëheqjen e bërë publike nga ky i fundit. Pasi dëgjoi sqarimet dhe argumentat për të cilat trajneri ka paraqitur dorëheqjen, Presidenti i Klubit e pranoi atë duke e falenderuar njëkohësisht Sanpaion për punën dhe përpjekjet e bëra…

03/05/2014
PARTIZANI – SKENDERBEU / LISTA E LOJTAREVE

Lista e lojtarëve që traineri Marcio Sampaio ka grumbulluar për sfidën ndaj Skënderbeut e vlefshme për javën e 32 të Kategorisë Superiore : Alban         Hoxha Sulejman    Hoxha Elvis            Prençi Amir           Rrahmani Gezim         Krasniqi Felix            Udoh Ertan          Demiri Behar          Maliqi Dragan       Antanasijeviç Migen        Memelli Besnik        Krasniqi Fatmir         Hysembeliu Marios        Sacer Almir         …

02/05/2014
PARTIZANI – SKENDERBEU / NJOFTIM

Klubi njofton të gjithë dashamirësit dhe simpatizantët e skuadrës se për ndeshjen Partizani- Skëndërbeu hyrja në tribunat D1 , D2 dhe D3 të stadiumit do të jetë e lirë. Ftojmë të gjithë tifozerinë tonë të jetë në mbështetje të skuadrës të dielën në “Qemal Stafa” në një ndeshje e cila është tepër e rëndësishme për…

01/05/2014
SKUADRA VIJON STERVITJEN NE YRSHEK

Skuadra nuk ka ndalur për asnjë moment përgatitjet. Përgjatë ditës së sotme ekipi ka vijuar seancën e radhës stërvitore në kompleksin sportiv “Olimpik“ të Yrshek. Përgatitjeve të sotme i ka paraprirë një analizë 1 orëshë që traineri Marcio Sampaio ka zhvilluar me lojtarët për ndeshjen ndaj Laçit. Më pas ekipi ka vijuar normalisht stërvitjen e…

This site is protected by wp-copyrightpro.com