03/08/2014
– PERGATITJET NE BULLGARI –

Pas një dite rekuperimi, skuadra ka vijuar sot përgatitjet në Bansko të Bullgarisë sipas programit me dy seanca në ditë. Paradite lojtarët kanë zhvilluar ushtrime force në palestër , ndërsa pasdite në drejtimin e Stafit teknik ekipi ka aplikuar në fushë ushtrime të karakterit tekniko – taktit . Gjendja e Nderim Nexhipit sipas stafit mjekësor…

01/08/2014
FK PARTIZANI – FC PANSERRAIKOS 2 – 0

MIQESORE REZULTAT FINAL FK PARTIZANI – FC PANSERRAIKOS 2 – 0 Golat : Magalhaes 15’ dhe Vatnikaj 85 ‘ Formacioni titullar : A.Hoxha, Ibrahimi, Dishliev, B.Krasniqi, Cuculi, Trashi, Mazrekaj, Mustafa, Fejzullahu, Shabani, Magalhaes . Në pjësën e dytë u aktivizuar edhe : Daja, Vatnikaj, Raçiç dhe Çema. Ka përfunduar me fitoren e Partizanit ndeshja miqësore…

30/07/2014
– PERGATITJET NE BULLGARI –

Skuadra ka zhvilluar të mërkurën stërvitjen e parë në kompleksin sportiv Bansko të Bullgarisë. Sipas programit të përcaktuar nga traineri Duro dhe stafi teknik ekipi ka zhvilluar paradite ushtrime force në palestër, ndërsa pasdite lojtarët janë stërvitur në fushë ku edhe kanë aplikuar skemat tekniko- taktike.Vazhdon përgatitjet individuale Nderim Nexhipi, i cili edhe sot nuk…

29/07/2014
Skuadra vijon pergatitjet ne Bullgari

Skuadra ka mbërritur sot në mbremje në Bullgari vend në të cilin do të zhvillojë pjesën e dytë të fazës përgatitore pas asaj të zhvilluar në Mavrovë të Maqedonisë. Pas një udhëtimi të gjatë ekipi dhe stafi drejtues është akomoduar në “Hotel Piry” të qytetit turistik të Banskos. Paraditen e së Mërkurës lojtarët do ti nënshtrohen…

15/07/2014
PERGATITJET NE MAVROVE

Ekipi ka zhvilluar paraditen e sotme seancën e radhës stërvitore sipas programit. Në orën 10:30 grupi plotë i 22 lojtarëve ka zbritur në fushë dhe nën drejtimin e stafit teknik ka vijuar përgatitjet në planin fizik . Pasdite skuadra do të zhvilljë seancën e radhës e cila do të jete e alternuar ku lojtarët do…

14/07/2014
FAZA PERGATITORE NE MAVROVE

Ekipi ka vijuar sot përgatitjet në Mavrovë të Maqedonisë . Përgjatë paradites lojtarët kanë zhvilluar për  60 minuta ushtrime në palestër. Ndërkohë pasdite në orën  18:30 ekipi nën drejtimin e trainerit Shpëtim Duro dhe stafit teknik kanë zbritur në fushë .Për rreth 1 orë e 30 minuta 22 lojtarët i janë nënshtruar programit stërvitor i…

14/07/2014
-LAJMERIM-

Akademia Sportive FK Partizani njofton fillimin e rregjistrimeve të futbollistëve të rinj për moshat nga 5 deri 8 vjeç. Akademia Sportive e FK Partizani merr përsipër pajisjen e futbollistëve të rinj me bazën materiale didaktike si dhe vë në dispozicion trainerët më të mirë të saj . Ju informojmë se stërvitjet do të fillojnë në…

08/07/2014
ASION DAJA, FIRMA E RADHES

    Asion Daja është përforcimi i radhës në skuadër. Ish mesfushori i Kastriotit ka nënshkruar sot kontratën 1 vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon me klubin dhe tashmë zyrtarisht do të jetë pjesë e të kuqve. 24 vjeçari do ti bashkohet sot ekipit në stërvitjen eprogramuar në orën 18:30.   Zyra…

07/07/2014
EKIPI NIS ZYRTARISHT PERGATITJET

  Skuadra ka nisur sot pasdite zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri futbollistik 2014 – 2015. Në kompleksin sportiv “Megraid Kalceto” në orën 18:30 siç edhe ishte paralajmëruar, grupi i lojtarëve është vënë nën urdhrat e trainerit Shpëtim Duro dhe ndihmësve Klevis Dailipi e Perlat Musta. Me skuadrën sot nuk janë stërvitur sulmuesi Serb Raçiç…

07/07/2014
– ZYRTARIZOHET ARBNOR FEJZULLAHU –

  Klubi ka prezantuar sot në mesditë Arbnor Fezullahun. Mbrojtësi 21 vjeçar njëkohësisht edhe pjestar i ekipit përfaqësues shpresa është përforcimi i radhës i të kuqve përgjatë merkatos së verës. Fejzullahu ka nënshkruar po sot edhe kontratën 3 vjeçare duke zyrtarizuar përfundimisht trasferimin e tij në radhët e 15-të herë kampionëve të vendit. Arbnor Fejzullahu:…

This site is protected by wp-copyrightpro.com