14/07/2014
-LAJMERIM-

Akademia Sportive FK Partizani njofton fillimin e rregjistrimeve të futbollistëve të rinj për moshat nga 5 deri 8 vjeç. Akademia Sportive e FK Partizani merr përsipër pajisjen e futbollistëve të rinj me bazën materiale didaktike si dhe vë në dispozicion trainerët më të mirë të saj . Ju informojmë se stërvitjet do të fillojnë në…

08/07/2014
ASION DAJA, FIRMA E RADHES

    Asion Daja është përforcimi i radhës në skuadër. Ish mesfushori i Kastriotit ka nënshkruar sot kontratën 1 vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon me klubin dhe tashmë zyrtarisht do të jetë pjesë e të kuqve. 24 vjeçari do ti bashkohet sot ekipit në stërvitjen eprogramuar në orën 18:30.   Zyra…

07/07/2014
EKIPI NIS ZYRTARISHT PERGATITJET

  Skuadra ka nisur sot pasdite zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri futbollistik 2014 – 2015. Në kompleksin sportiv “Megraid Kalceto” në orën 18:30 siç edhe ishte paralajmëruar, grupi i lojtarëve është vënë nën urdhrat e trainerit Shpëtim Duro dhe ndihmësve Klevis Dailipi e Perlat Musta. Me skuadrën sot nuk janë stërvitur sulmuesi Serb Raçiç…

07/07/2014
– ZYRTARIZOHET ARBNOR FEJZULLAHU –

  Klubi ka prezantuar sot në mesditë Arbnor Fezullahun. Mbrojtësi 21 vjeçar njëkohësisht edhe pjestar i ekipit përfaqësues shpresa është përforcimi i radhës i të kuqve përgjatë merkatos së verës. Fejzullahu ka nënshkruar po sot edhe kontratën 3 vjeçare duke zyrtarizuar përfundimisht trasferimin e tij në radhët e 15-të herë kampionëve të vendit. Arbnor Fejzullahu:…

10/06/2014
BUNJAMIN SHABANI, VISHET I KUQ

Bunjamin Shabani është përforcimi i radhës i Partizanit . Klubi zyrtarizon sot arritjen e marrëveshjes me mesfushorin shqiptar nga maqedonia. 23 vjeçari i cili sezonin e kaluar ishte pjesë ë Shkëndijës së Tetovës tashmë ka zgjedhur klubin e kuq për të shënuar edhe debutimin e parë në kampionatin shqiptar. Klubi saktëson se prezantimi i Shabanit…

06/06/2014
MENTOR ZHDRELLA: PARTIZANI ZGJEDHJA E DUHUR NE SHQIPERI  

Me Partizanin synoj të fitoj gjithçka. Prej kohësh kam patur kontakte me presidentin Demi, por duhet të respektoja kontratën që kisha me Hysin dhe kjo më pengoji të vija më herët tek Partizani. Tashmë jamë pjesë e këtij klubi të madh në Shqipëri dhe premtoj të jap maksimumin tim. Zgjodha Partizanin pasi më bindën objektivat…

03/06/2014
REAGIM, ÇESHTJA MAZREKAJ

  Duke marrë shkas nga artikujt e disa medjave të shkruara sportive të publikuara  ditën e sotme në lidhje me të ardhmen e Mentor Mazrekaj, klubi sqaron pozicionin e lojtarit: Mentor Mazrekaj vazhdon të mbetet futbollist i klubit të kuq. Për asnjë moment drejtuesit nuk kanë konfirmuar apo deklaruar për një largim të mundshëm të…

02/06/2014
– MENTOR ZHDRELLA ZGJEDH PARTIZANIN –

Mentor Zhdrella arrin marrëveshjen me Partizanin.  4 herë lojtari më i mirë i kampionatit kosovar,  në sezonin  2014-2015 do të jetë tashmë pjesë e klubit të kuq. Gjithçka është arritur pas takimit që sulmuesi 25 vjeçar ka zhvilluar me presidentin Gazment Demi, me të cilin ka rënë dakort edhe për marrëveshjen e bashkëpunimit. Këtë vit…

01/06/2014
NJOFTIM PER SHTYP

Ertan Demiri ,Gëzim Krasniqi , Behar Maliqi dhe Elvis Prençi sezonin e ardhshëm nuk konsiderohen pjesë e skuadrës që do të konkurojë në edicionin e ri futbollistik. Panvarësisht konfirmimit të tyre ditë më parë futbollistët në fjalë nuk janë më në planet e drejtuesve të kuq për të vijuar edhe në sezonin e ri. Klubi…

31/05/2014
MERKATO – XHIKA DHE TRASHI ZYRTARISHT TE KUQ

Dashamir Xhika dhe Lorenc Trashi zyrtarisht pjesë e të kuqve. Dy lojtarët kanë firmosur sot kontratat me klubin duke konkretizuar bisedimet e nisura prej disa ditësh mes palëve. Portieri Xhika tashmë i konfirmuar disa ditë më parë ka firmosur një kontratë 3 vjeçare duke u rikthyer në shtëpi. Edhe për mesfushorin Lorenc Trashi është arritur…

This site is protected by wp-copyrightpro.com