24/02/2020
TIRANA B 1 – 1 PARTIZANI B

KATEGORIA DYTË / JAVA 14 TIRANA B 1 – 1 PARTIZANI B Shënues: Beshiraj 64′ / Melani 34′ Formacioni: L.Malaj, Melani, Peqini, Mema, Dajçi, Hasa, Allmeta, Romero, Mala, Veriu, Bërdufi. U aktivizuan: Gjeçi, Balla, Gjinaj Trajner. Dritan Mehmeti

21/02/2020
PRAG BYLIS | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

I kënaqur me paraqitjet e ekipit? Sormani: Unë pretendoj që skuadra të japë gjithçka në fushën e lojës. Në Laç pash një skuadër të përqëndruar dhe agresive për të arritur fitoren. Tashmë çdo gjë është një histori e kaluar, tani duhet të shikojmë ndeshjen e rradhës.   Mbrojtja dhe skualifikimet nga kartonët? Sormani: Ajo që…

19/02/2020
PRAG BYLIS

Skuadra ka zhvilluar sot seancën e programuar në orën 11:00. Në kompleksin sportiv “International Tirana” në Pezë nën urdhrat e trajnerit Adolfo Sormani kanë qenë prezent të gjithë lojtarët. Për takimin ndaj Bylis i padisponueshëm do të jetë mbrojtësi Bitri i skualifikuar me kartonë. Përgatitjet do të vijojnë të enjten me seancën e radhës si…

15/02/2020
PARTIZANI B 2 – 0 GRAMSHI

KATEGORIA DYTË / JAVA 13 PARTIZANI B 2 – 0 GRAMSHI Shënues: Romero 6′ Veriu 11′ Formacioni: Zaimi, Melani, Peqini, Mema, Dajçi, Romero, Hasa, Allmeta, Llanaj, Veriu, Berdufi. Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B rregjistroi sot fitoren e 6-të radhazi në këtë sezon. Në takimin e luajtur në kompleksin “International Tirana”, të besuarit e trajnerit Dritan…

15/02/2020
PRAG LAÇI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

Një ndeshje delikate pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, si është gjendja e skuadrës? Sormani: Eliminimi nga Kupa e Shqipërisë, nuk është aspak pozitiv. Nuk jam dakord që skuadra është në një moment të vështirë. I respektoj opinionet, por unë i shoh në një kënd ndryshe. Skuadra gjithmonë ka rritje. Në 3 ndeshjet e fundit,…

11/02/2020
KUPA SHQIPËRISË – TURI 1/8 | PARTIZANI – BESËLIDHJA

Me seancën e zhvilluar sot paradite, skuadra i ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen e kthimit në Kupë ndaj Besëlidhjes. Në kompleksin sportiv “Internacional Tirana” në Pezë, trajneri Adolfo Sormani dhe stafi teknik kanë testuar gjendjen fizike të skuadrës. Për përballjen ndaj Besëlidhjes grupi është i plotë. Takimi i kthimit për Kupën e Shqipërisë Partizani…

08/02/2020
KATEGORIA DYTË / JAVA 12

PARTIZANI B 3 – 1 ADA Shënues: Bërdufi 73′,87′, Gjinaj 88′ Formacioni: Teqja, Kërçiku, Peqini, Dajçi, Llanaj, Hasa, Zenelaku, Allmeta, Veriu, Gjeci, Bërdufi. Trajner. Dritan Mehmeti Partizani B ka siguruar sot suksesin e pestë radhazi në këtë sezon. Në takimin e luajtur në kompleksin “International Tirana”, të besuarit e trajnerit Dritan Mehmeti kanë fituar me…

07/02/2020
PRAG FLAMURTARI | KONFERENCA PËR SHTYP E TRAJNERIT ADOLFO SORMANI

Fitorja ndaj Luftëtarit? Sormani: Problemi nuk është vetëm rezultati, ajo që vlen më shumë është që shoh lojën e skuadrës. Skuadra duhet të jetë drejt përmirësimit dhe paraqitjeve të mira. Mbrojtja ideale? Sormani: E kam shpjeguar edhe më parë, që nëse skuadra pëson gol, nuk është vetëm faji i mbrojtjes, por është ekuilibri i skuadrës….

07/02/2020
PRAG FLAMURTARI

Skuadra ka mbyllur përgatitjet për përballjen e radhës ndaj Flamurtarit, takim i vlefshëm për javën e 21 të Kategorisë Superiore. Seanca e sotme stërvitore është zhvilluar si zakonisht paradite në ambjentet e kompleksit “Internacional Tirana” në Pezë. Trajneri Sormani ka punuar me grupin e plotë dhe të gjithë lojtarët prezent në stërvitje janë të gatshëm…

05/02/2020
SHTËPIA E KAMPIONËVE

Vijojnë me ritme të shpejta punimet në stadiumin FK Partizani. Aktualisht po përfundojnë sistemimet dhe gjelbërimet pjesë e projektit të stadiumin. Gjithashtu po mbulohet sektori tribunës dedikuar grupimit Ultras. Ka përfunduar kampata betonrame e cila do të mundësojë hyrjen e mjeteve (autobuzë dhe makina) në zonën e parkimit të stadiumit. Në tribunën qëndrore kanë përfunduar…

This site is protected by wp-copyrightpro.com