Alban Hoxha përfshihet në listën e 25 lojtarëve të ekipit tonë përfaqësues për dy ndeshjet zyrtare eliminatore të Ligës së Kombeve, ndaj Bjellorusisë në 4 shtator dhe Lituanisë në 7 shtator. Kapiteni ekipit do të jetë përfaqësuesi i kuq në seleksionin kuqezi të përzgjedhur nga traineri Eduardo Reja. Klubi i uron shumë suksese Alban Hoxhës me fanelën e ekipit tonë përfaqësues.