KATEGORIA DYTE / JAVA 11-të

FK PARTIZANI B 2 – 1 KF TIRANA B
Shënues: Bajramaj 70′, A. Hoxha 85’
Të kuqtë triumfojnë në derbin e kryeqytetit

Formacioni: Selmani, Çela, Sallaku, Lila, Fetaj, Kumanova, Bajrami, Balla, Gjeçi, Nuri. A.Hoxha
Trajner. Genci Mahmutaj

Skuadra e dytë Partizani B ka triumfuar në derbin e Kategorisë së Dytë ndaj rivalëve të Tiranës B me rezultatin 2 – 1 . Një fitore e rendësishme për të besuarit e trajnerit Genc Mahmutaj , të cilët kanë arritur të përmbysin dizavantazhin 0 -1 falë dy golave të Bajramaj dhe Alban Hoxhës. Pas këtij suksesi Partizani B ngjitet në kuotën e 20 pikëve .