Skuadra ka nisur sot zyrtarisht përgatitjet në kuadër të sezonit të ri futbollistik. Ekipi ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në kompleksin sportiv “Tirana Internacional” në orën 18:30. Në këtë seancë me ekipin është bashkuar dhe sulmuesi Rubin Hebaj.